تبلیغات
h2o - موجودی به نام جـــــــــــن

h2o

خوش آمــــدیـــد . . .

جستجو
مطالب اخیر

موضوع: نوشته -عكس -

سلام
امروز داشتم سوره ی جن رو می خوندم كه فكر كردم خوشتون بیاد اگه بشنوید.


اگه دوست دارید برید ادامه مطلب
خدا در این سوره سخنان جن ها رو به حضرت محمد (ص) می فرماید.
تفسیر سطحی و در حد علم خودم(حد میل می كند به 0) رو براتون می نویسم:
طبق گفته ی جن های مسلمان ، اونا آیات قرآن رو از آسمون ها و هنگام نزول بر پیامبر (ص) شنیده اند و این یعنی جن ها می توانند تا حدی به آسمان ها هم برند. اونا در گفته های خودشون اقرار به وجود تعداد زیادی فرشته ی بسیار قدرتمند در آسمان ها كردند كه مجهز به سلاح شهاب بودند و در جای دیگه جن ها میگن : بعضی از ما كه می خواستیم علاوه بر آیات به اسرار الهی هم كه بر پیامبر (ص) نازل می شد گوش فرا دهیم ، با عكس العمل اون فرشته ها مواجه می شدیم و هركسی كه می خواست به این اسرار الهی گوش بده مورد اثابت شهاب های فرشته ها قرار می گرفت.
و در یكی دیگر از آیات نیز صحنه ی قیام پیامبر (ص) به تصویر كشیده می شه كه قیام می كنه تا بگه من فقط خدا رو می پرستم. در این آیه اومده كه هنگام این قیام جن ها چنان دور پیامبر جمع شدند و ازدحام به حدی بوده كه به قول معروف رو سر و كول هم رفته بودند.
جاتون خالی
امروز با بابام صحبت می كردیم. من در مورد جن و آسیب رسون دن اون به انسانها ازش چند تا سؤال پرسیدم. ضمن اینكه خودم می دونستم كه جن ها هم مثل انسانند و موظف به پیروی از پیامبران انسانها هستند. بابام گفت تا قرآن رو بیارم. بعد صفحه ی آخرشو باز كرد و دو سوره ی آخرو گذاشت جلوم. بلی ، دو سوره ای كه با ‌‍(قل اعوذ برب النّاس)=(بگو پناه آوردم به خداوند مردم) و (قل اعوذ برب الفلق)=(بگو پناه آوردم به پروردگار نوری كه شكافنده ی تاریكی هاست) آغاز میشه. اگه بقیه ی این سوره های كوتاه رو بخونید میبینید در این سوره ها مطلب اصلی پناه بردن به خدا از چند چیزه كه یكی از اونا هم شر مخلوقاته كه جن هم جزو اوناست.
بله وقتی میترسیم از تاریكی ، نادانی ، جن های شرور و... مثل اینه كه با اونا مبارزه می كنیم ولی ما می تونیم از یك نیرویی كمك بگیریم كه اونا نمی گیرن و اونم چیزی نیست جز خدا (الآ بذكر الله تطمئن القلوب) .
وقتی می ترسید نترسید و از خدا كمك بخواید. بسم الله راه چارست. از قلبتون با زبونتون بگید بســـــــــــــــــم الله
اگه به خدا پناه ببریم هیچ چیزی به ما آسیب نمی رسونه. چون خدا هستی مطلقه و بالا تر از اون نیرویی نیست و هرچه قدرت هست همچون قطره ایست در مقابل دریایی بی كران.
راستی تا یادم نرفته بگم كه اگه دقت كنید جن ها بیشتر به كسایی صدمه میزنند كه اعتقاد ندارن یا اعتقادشون ضعیفه(مثلاً تو اروپا و آمیركا بیشتره تا كشور هایی كه مردمش مذهبی اند.
پس یادمون باشه:
بســـــــــــــــــــــــــــــم الله


نوشته شده در یکشنبه 1388/10/6 توسط محمود
درباره سایت
باركد لینك
follow us on your
mobile with this
bar-code link
مدیر
صفحات جانبی
آمار وب
چت
این برنامه چت ebuddy
است
که فیلتر شده

mt_hidden